طراحی جاکفشی

طراحی جاکفشی

Posted on 16نوامبر

امروزه جاکفشی ها در طرح ها و مدل های گوناگونی روانه بازار شده اند که حاصل هنرمندی طراح آن می باشد…

جاکفشی های موجود در خانه و آپارتمان ها از دیرباز تاکنون

امروزه جاکفشی ها در طرح ها و مدل های گوناگونی روانه بازار شده اند که حاصل هنرمندی طراح آن می باشد که با نبوغ فکری خویش و توجه به پارامترهای گوناگونی سعی در تولید و طراحی جاکفشی جدیدی نموده است که به این منظور بتوان علاوه بر قرار دادن هر یک از کفش ها و دمپایی ها در سر جای خویش حالتی فوق العاده زیبا و شیک به دکوراسیون داخلی منزل شما ببخشد که می توان حتی رنگ و مدل آن را با سایر وسایل خانگی خود مطابقت داده تا زیبایی آن دوچندان نمود پیدا کند. به همین منظور با توجه به اینکه قشر بانوان و جوان های امروزی علاقه زیادی به همخوانی یا به اصلاح سِت کردن وسایل مختلف با یکدیگر دارند، طراحان جاکفشی  درست دست روی این مسئله مهم و حیاتی گذاشته اند و با تولید و طراحی جاکفشی  در قالب رنگ ها و طرح های فوق العاده لاکچری و فانتزی و شیک این حس را در آن ها تحریک نموده اند تا با خرید آن ها طرحی نو در خانه آپارتمانی خویش درانداخته و دکوراسیون داخلی منزل خویش را هنرمندانه و فوق العاده زیباتر بروز داده اند.

معمولا با ورود به خانه های آپارتمانی امروزی اولین چیزی که مورد توجه واقع می گردد، جاکفشی یا مکانی برای قرار دادن کفش هاست. در گذشته جاکفشی تنوع و طراحی های هنری امروزی را نداشتند و تنها به چند مدل ساده و بی آلایش ختم می شدند.

در ادامه به ارائه برخی از نکات و عواملی پیش از خرید جاکفشی و طراحی آن اشاره خواهد شد تا به عنوان راهنمایی جامع برای خرید جاکفشی منزل شما تلقی گردد. پس در صورتی که قصد خرید جاکفشی در طرح ها و مدل های روز دارید، ادامه مطلب را حتما دنبال نمایید.

جاکفشی ساخته شده توسط تیک فرم
جاکفشی ایستاده در هشتگرد
جاکفشی ساخته شده توسط تیک فرم
جاکفشی ایستاده در هشتگرد

نکات و عوامل حائز اهمیت پیش از خرید جاکفشی

در صورتی که قصد خرید جاکفشی دارید و می خواهید برای خانه تازه ساز یا خانه جدید خود، جاکفشی مدرن و شیک تری را خریداری نمایید، بایستی حتما پیش از اقدام به خرید به یک سری نکات و عواملی دقت نظر داشته باشید تا از خرید خود پشیمان نگردید. این عوامل و نکات حائز اهمیت عبارتند از:

 • در نظر گرفتن فضای مورد نظر

پیش از آنکه اقدامی در راستای طراحی و خرید جاکفشی  کنید، بایستی حتما به فضای موجود برای جاکفشی در منزل آپارتمانی خویش توجه و عنایت ورزید. چرا که ممکن است منزل شما کوچک باشد و طبیعتا نتوان فضایی بزرگ برای جاکفشی اختصاص داد. به همین علت علی رغم طرح های جدیدی که از جاکفشی در اندازه های بزرگ برخلاف گذشته شده است، شما بایستی از خرید آن ها سر باز زده و رو به خرید جاکفشی  در اندازه های کوچک تر آورید که دست شما نیز در این راستا کاملا باز است. چرا که امروزه طرح های نوین و جدیدی از جاکفشی در قالب اندازه های کوچکی صورت گرفته است تا همه شما با توجه به زندگی در خانه های کوچک و نقلی خویش به بهترین نحو ممکن از منزل آپارتمانی خویش و دیزاینی هنرمندانه و کاملا مهندسی شده آن بیشترین بهره وری را داشته باشید.

در صورتی که منزل شما کوچک است، به هیچ عنوان نگران محدودیت در انتخاب خرید جاکفشی نباشید تا از میان طرح های جدید سه بعدی با توجه به سلیقه خویش یک جاکفشی بسیار مناسب و مطلوبی را برای خود خریداری نمایید. در صورتی که فضای خانه شما هم بزرگ است، باز هم شما می توانید با درنظر گرفتن فضایی برای قرارگیری جاکفشی، متناسب با آن جاکفشی خود را خریداری نموده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده به عمل آورید.

 • توجه به جنس خریداری شده

پس از درنظر گرفتن فضایی مناسب از جاکفشی برای ساختمان مسکونی خویش در ذهن خود و خریدی متناسب با فضای مدنظر قرار داده شده، بایستی پس از ورود به فروشگاه های تولیدی جاکفشی، به جنس هر یک از جاکفشی های موجود در این فروشگاه ها توجه و اهتمام خاصی ورزید و با در نظر جنس هر یک از آن ها و نیز بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید، می توانید از جاکفشی بیشترین بهره وری را داشته باشید.

به طور معمول جنس بیشتر جاکفشی های امروزی از جنس: نئوپان، پلی استایرن و پلاستیک، ام دی اف، جاکفشی چوبی و… می باشد که هر یک از این جنس های مختلف مزایا و معایب خاص خود را دارند و در قیمت های مختلفی روانه بازار شده اند تا برای هر سلیقه ای متناسب باشند. ذکر این نکته در خصوص جنس های تولیدی جاکفشی حائز اهمیت است که جنس نئوپان در قیاس با ام دی اف از استحکام و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت بهره مند است و طول عمر این جنس نیز نسبت به ام دی اف ها به مراتب بالاتر می باشد. پس شما می توانید با خرید جاکفشی  از جنس نئوپان خیال خود را تا سالیان سال از خرید مجدد جاکفشی دیگری راحت و آسوده کنید و تا مدت های مدیدی می توانید از خرید خود نهایت بهره و استفاده را ببرید.

اگر انتخاب شما از جاکفشی ، جنس نئوپان است، باید خاطر نشان کرد که با توجه به اینکه ممکن است کفش هایی که در طول روز از آن ها استفاده می شود و در بدو ورود به خانه ها آن ها را به همان صورت گِلی و خیس درون جاکفشی قرار داد، بایستی حتما این جاکفشی قادر به مقاومت در برابر رطوبت بوده و با مقدار ناچیزی رطوبت، جاکفشی شما خراب و پوسیده نگردیده و به راحتی برای مدت های بسیار زیادی قابل استفاده بوده بدون آنکه کوچکترین پوسیدگی و رطوبتی از آن دیده شود. بنابراین توجه به جنس جاکفشی علی رغم زیبایی های منحصر به فرد آن ها حتما بایستی مدنظر قرار داده شود تا به هنگام استفاده از آن ها هیچ گونه مشکلی شما را نگران و مضطرب نسازد.

 • توجه به طرح های جدید و لاکچری

به لطف پیشرفت چشمگیر صنعت و تکنولوژی در زندگی افراد بشری امروزی همه وسایل خانگی و ابزارآلات مورد نیاز بشری روز به روز در حال تغییر و تحولات بسیار زیادی شده اند و زندگی را از آن حالت خشک و منجمد خود به طور کلی خارج کرده است و با طرح های نوین و فوق العاده هنری طراحان و تولیدکنندگان محصولات مختلف وارد یک وادی دیگری شده اند تا بشر امروزی را به شگفتی وا دارند. جاکفشی نیز از این قاعده مستثنی نبوده، بلکه با طرح های جدید و نوینی که در قیاس با سال های پیش به خود دیده است، بشر امروزی را به شگفتی واداشته تا با استفاده از جاکفشی  و خرید آن ها در منزل خویش دکوراسیون داخلی منزل خود را تا حد بسیار زیادی مزین تر و زیباتر جلوه نمایند.

با گذر از فروشگاه های تولیدی جاکفشی و مشاهده نمونه های آماده و طراحی جاکفشی روز موجود در بازار می توانید تفاوت را به عینه ملاحظه نمایید. جاکفشی امروزی با توجه به ایده پردازی ها و نبوغ فکری طراحان مختلفی به وجود آمده اند که این دسته از طراحان به معیارهای بسیار زیادی پیش از طراحی محصول مورد نظر خویش توجه کرده اند. از جمله این معیارها در راستای طراحی جاکفشی می توان به: اختصاص دادن مکانی برای آویزان کردن دمپایی، اختصاص دادن جایگاهی برای پوتین و کفش های بلند زمستانی، اختصاص دادن کشوهایی مجزا برای قراردادن کفش های مجلسی، طراحی خاص و ویژه نوع قرار دادن و چیدمان کفش ها در جاکفشی، نوع باز و بسته کردن هنری و فانتزی و… اشاره کرد که هر یک از این معیارها را در قالب طراحی جاکفشی با طرح های فوق العاده شیک و زیبایی اختصاص داده اند که از نظر ظاهری چشم هر کاربری را در همان نگاه نخست به سمت خویش معطوف می دارد.

در ادامه بخوانید:  دکوراسیون داخلی منزل

بنابراین پس از در نظر گرفتن جنسی مناسب و مطلوب برای طراحی جاکفشی، می توان به طراحی های فوق العاده زیبا و لاکچری آن ها نیز توجه ورزید تا به این منظور بتوان به دیزاین هنری و دکوراسیون داخلی حرفه ای منزل خویش تا حد زیادی کمک کرد.

 • توجه به رنگبندی جاکفشی

شما می توانید جاکفشی  خود را در قالب رنگبندی های متفاوت و فوق العاده متنوعی خریداری نمایید و به راحتی رنگ مورد نظر آن را با هر وسیله دیگری سِت نمایید. رنگ جاکفشی  شما تا حد زیادی می تواند در شکل گیری دکوراسیونی برتر و فوق العاده خیره کننده تأثیری مستقیم و بی بدیل بر شما و مهمانان شما بگذارد تا در همان وهله نخست و پس از ورود به منزل شما با قرار دادن کفش های خود در جاکفشی و فوق العاده زیبا و هنری شما با رنگ خیره کننده و جذاب آن مواجهه گردد که چشم ها را به سمت خویش می رباید.

خوشبختانه امروزه شما می توانید جاکفشی را در قالب رنگ های متنوع زیادی خریداری یا درخواست سفارش طراحی و پیاده سازی جاکفشی نمایید و محدود به انتخاب یک یا دو رنگ نیستید؛ بلکه دست شما در انتخاب رنگبندی هر یک از جاکفشی های جدید امروزی کاملا باز است و شما می توانید با توجه به سلیقه خود جاکفشی  را با رنگی جدید و خاص خریداری نمایید.

 • توجه به قیمت جاکفشی

یکی از مسائلی که به هنگام خرید جاکفشی، ممکن است ذهن شما را به خود جلب نماید، قیمت نهایی و تمام شده جاکفشی است که بر حسب بودجه تان می توانید جاکفشی برای خود خریداری نمایید. طبیعتا قیمت جاکفشی بسته به عوامل زیادی از جمله: جنس جاکفشی ، مدل طراحی شده آن، رنگبندی آن، سایز و ابعاد مختلف کوچک و بزرگ آن و… می تواند در قیمت های مختلف زیادی در بازار عرضه گردند که شما بر حسب بودجه ای که برای جاکفشی در نظر گرفته اید، می توانید از ما درخواست مشاوره رایگان داده تا بتوانیم شما را در این زمیته بهتر و راحت تر یاری نماییم.

 • توجه به مدل ها و شکل جاکفشی

مدل جاکفشی ها امروزه دیگر به مانند قدیم به صورت سنتی و بدون هیچ طرح و ایده جدیدی نیستند؛ بلکه شما می توانید مدل های فوق العاده زیادی از طراحی های جاکفشی مشاهده کنید که بر حسب سلیقه هر یک از شما انتخاب شما می تواند کاملا با دیگران متفاوت و منحصر به فرد باشد. مدل ها و شکل هایی که از جاکفشی  امروزه روانه بازار شده اند، هر کدام به نوبه خود می توانند رنگ و لعابی نو به دکوراسیون داخلی منزل شما ببخشند و باعث شگفتی و حیرت مهمانان و سایر افرادی گردد که با مشاهده جاکفشی منزل شما هاج و واج همدیگر را می نگرنند. بنابراین شما می توانید هر یک از این مدل های جدید و حیرت آور جاکفشی را برای منزل خویش خریداری نمایید و موجب شگفتی و تحیر سایرین گردید. به عنوان مثال در این بخش به برخی از این مدل های جدید و حیرت آور جاکفشی اشاره می شود که توجه شما را به این جاکفشی های جدید جلب می کنیم:

 • جاکفشی تک درب آپارتمانی

این جاکفشی ها معمولا در غالب خانه های آپارتمانی وجود دارد که به صورت تک درب بوده و یک قسمت برای جای واکسی نیز تعبیه شده است و شما می توانید با باز کردن درب این جاکفشی کفش های خود را به صورت مرتب داخل قفسه بندی های آن قرار دهید.

 • جاکفشی وکیوم

این نوع از جاکفشی در طرح و مدل گل در دو رنگ متفاوت و خاص تولید و روانه بازار شده است تا با هر دکوراسیونی بتوان به راحتی آن را ست نمود. طراحان این نوع از جاکفشی به طرح درب و دستگیره های آن بسیار توجه نموده اند و آن را به شکل هنرمندانه و خاصی طراحی نموده اند که بسیار زیبا و فانتزی می باشد.

 • جاکفشی داشبوردی

خصوصیت این نوع از جاکفشی ها جادار بودن آن هاست که مناسب حال خانواده های پرجمعیت می باشد. ضمن اینکه این مدل از جاکفشی را شما می توانید در قالب رنگبندی های مناسب و خاصی خریداری نمایید. مدل آن ها نیز همانطور که از نام آن ها برمی آید، به صورت داشبوردی درست به مانند داشبورد داخل خودروها می باشد.

 • جاکفشی سه تیکه

شما می توانید امروزه جاکفشی سه تیکه را برای منزل خویش انتخاب کنید که طبیعتا با توجه به اینکه به فضای بیشتری نیاز دارید، بایستی از جاکفشی سه تیکه در قالب مدل ها و جنس های متفاوت و متنوع در خانه های بزرگ تر بهره گیرید که متناسب با آن فضا بتوان فضایی شیک و فوق العاده زیبا از جاکفشی را به آن اختصاص داد و دکوراسیون داخلی منزل خویش را زیبا و زیباتر سازید.

 • جاکفشی دکمه ای

یکی از مدل های فوق العاده شیک و کلاسیک جاکفشی جدید، جاکفشی دکمه ای است که شما می توانید این نوع از جاکفشی را در قالب طرح ها و مدل های بی نظیری ملاحظه کنید که امروزه طراحان جاکفشی ها به طراحی این مدل از جاکفشی های اهتمام ورزیده اند و شما نیز می توانید بنا بر سلیقه خود یکی از این مدل های بی نظیر از جاکفشی را برای خود خریداری نمایید.

نگاهی کوتاه و گذرا به طراحی جاکفشی

اگر نگاهی کوتاه و گذرا به طرح های پیشنهادی جاکفشی داشته باشیم، ملاحظه خواهیم نمود که بیشتر جاکفشی های امروزی دیگر از شکل و قالب سنتی خویش تا حد بسیار زیادی فاصله گرفته اند و حتی با طراحی های بی نظیری که روی آن ها اعمال شده است، طراحی جاکفشی را به گونه های فوق العاده شیک و جدیدی تبدیل نموده اند که نمی توان تنها به عنوان جاکفشی به آن ها نگریست.

 این نوع از جاکفشی های جدید امروزه با الهام گرفتن از نبوغ فکری و گستره فکری طراحان صنعتی به گونه های فوق العاده شیک و عجیب و غریبی ساخته و طراحی شده اند که شاید در همان نگاه نخست کمتر کسی فکر کند این محصول فوق العاده تولید شده، جاکفشی و مکانی برای قرار دادن کفش هاست. به عنوان مثال برخی از این جاکفشی های جدید به شکل چمدان بوده و یا حالتی مانند گنجینه دارند که هر کسی آن را برای بار نخست نظاره نماید، تصور می کند که گنجینه یا چمدانی را جلوی درب نهاده اند ولی با باز کردن این گنجینه متوجه وجود جاکفشی خواهد شد که حاصل دسترنج و نبوغ فکری طراحان امروزی است که بسیار شگفت آور و زیبا طراحی و تولید شده اند.

از دیگر مدل هایی که می تواند برای شما خیلی جالب و شگفت انگیز تلقی گردد، مدل جاکفشی طرح نیمکت است که جاکفشی آپارتمان شما را به صورت یک نیمکتی طراحی نموده اند که می توان حتی بر روی آن نشست و به استراحت پرداخت. این طراحی ها و صدها طراحی جدید دیگر از جاکفشی که تولید شده یا در دست تولید و طراحی هستند، شکل جاکفشی های امروزی را در حالت خشک گذشته خود درآورده به گونه ای که نمی توان تنها به چشم جاکفشی به آن ها نگریست؛ بلکه با طرح های بی نظیری که در آن ها لحاظ شده است، می توان حس زیبایی و شگفت آوری و حیرت را با دیدن این مدل از جاکفشی امروزی به عینه لمس کرد و با خرید آن ها در منزل خود دکوراسیون داخلی منزل خویش را بیش از پیش تزیین نمود و ارزش هنری آن را به مراتب بالاتر از قبل برد تا در کمال آرامش و آسایش مطلق به عیش و نوش خود پرداخت و حس زیبای زندگی را لمس نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *Back to Top