۵ نکته برای ساده سازی طراحی داخلی

۵ نکته برای ساده سازی طراحی داخلی

Posted on 10مارس

در این مطلب میخواهیم یک سری موارد را ساده تر امتحان کنیم تا شما هم سردرگم نشوید در اینجا طراحی داخلی منزل با ۵ نکته آورده شده است

طراحی داخلی منزل با ۵ نکته

طرح های رنگی، کنتراست، فاصله، ارزش، تعادل، تکرار، تراز، اندازه، ریتم و.. همه اینها چیزهایی است که ممکن است کمی نگران کننده باشد، اما در این مطلب میخواهیم یک سری موارد را ساده تر امتحان کنیم تا شما هم سردرگم نشوید در اینجا طراحی داخلی منزل با ۵ نکته آورده شده است

پس همراه ما باشید…

۱٫ قانون ۶۰-۳۰-۱۰

اتاقی دارید که میخواهید آن را تزیین کنید اما نمیدانید از کجا شروع کنید. رنگ همیشه نقطه شروع خوبی است

حالا این سوالات را از خود بپرسید:

  • چه احساسی میخواهید از اتاق تان بیرون بیاید؟
  • آیا میخواهید اتاق بسیار روش و دوستانه داشته باشید؟
  • آیا ظاهری مدرن و مرتب میخواهید؟

اینها بستگی به شما دارد که رنگ مد نظرتان را انتخاب کنید.

من به شما پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رنگها به این مطالب رنگ در دکوراسیون داخلی یا روانشناسی رنگها مراجه کنید

حال بیایید نگاهی دقیق تر به قانون۶۰-۳۰-۱۰ بیندازیم، قانون ۶۰-۳۰-۱۰ اساساً این است که در هر اتاقی که طراحی می کنید، رنگ اصلی شما باید ۶۰% اتاق باشد، رنگ ثانویه شما باید ۳۰% اتاق باشد و رنگ سلیقه ای شما۱۰% اتاق باشد.

اگر از این قاعده پیروی می کنید و از رنگ های مناسب برای داشتن حسی متفاوت استفاده می کنید، به خوبی در راه رسیدن به یک طراحی شگفت انگیز هستید.

همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید، این اتاق با ۶۰% رنگ سفید، ۳۰%رنگ آبی و ۱۰% رنگ برنزه از این قاعده بسیار پیروی می کند.

قانون 60-30-10- تیک فرم

۲٫ قانون چشم

قاعده چشم یک اصطلاح رسمی در جهان نیست بلکه این یک قاعده ای است که به شما در روند طراحی کمک می کند. قاعده چشم اساساً “طراحی بصری” است بنابراین به دلیل طراحی شما باید چشم را به جایی که میخواهید توجه کنید.

در اصل ، قانون چشم شامل مواردی است. چشم شما به جالب ترین و تحریک کننده ترین چیز در اتاق جلب می شود. بنابراین اگر شما در حال طراحی یک اتاق هستید و واقعاً می خواهید به عنوان مثال میز از نظر بصری جذاب ترین چیز در اتاق باشد ، پس باید با ایجاد بیشترین تضاد بین میز و محیط اطراف آن ایجاد کنید.

در مثال زیر می بینید که نقاشی دیواری شهر جایی است که چشم شما به آنجا می رود زیرا صندلی های اتاق به نقاشی دیواری نشان داده شده است ، و نقاشی دیواری بیشترین کنتراست را در رنگ بندی خود نسبت به محیط اطراف خود دارد.

قانون چشم - تیک فرم

۳٫ قانون تعادل و عدم تعادل

قانون تعادل و عدم تعادل یا آنچه که بعضی ها آن را عدم تقارن می نامند این است که شما در اصل باید همه چیز را در اتاق داشته باشید که تعادل کاملی داشته باشید و سپس فقط با یک یا دو عنصر در طراحی خود تعادل را کنار بگذارید. در تصاویر مثال به طور مستقیم در سمت چپ ، همه چیز در اتاق کاملاً متعادل است ، صندلی هایی در سمت راست و چپ وجود دارد ، تلویزیون و میز در وسط قرار گرفته اند و تیرهای پشتیبانی در قسمت پشتی تعادل بسیار خوبی به تصویر می دهد. اما در اینجا ، با ساختن قسمتی از دیوار پشتی صورتی ، و داشتن گیاه سبز در قسمت عقب نیز تعادل کمی به عدم تعادل رفت. آنچه این کار را برای طراحی شما انجام می دهد ، این است که باعث ایجاد کنجکاوی می شود. مغز شما عاشق تکمیل و حس است و وقتی کمی از آن دور شود ، بسیار علاقه مند و شیفته می شود. به همین دلیل است که این قانون طراحی آنقدر قدرت دارد.

در ادامه بخوانید:  رنگ در دکوراسیون داخلی

قانون تعادل و عدم تعادل-تیک فرم

۴٫ بافت و الگوهای متفاوت یک ضرورت است

بافت و الگو چیزی است که به اندازه کافی در برنامه های طراحی داخلی گنجانده نشده است. بافت ها و الگوها می توانند برخی از بهترین انفجارهای مورد استفاده در صنعت طراحی را به شما ارائه دهند اگر از بافت و الگوی خود به عنوان بخشی از طرح رنگ خود استفاده کنید ، هر سه با هماهنگی کامل کار می کنند.

وقتی این را می گویم این است که اگر می خواهید یک نقطه کانونی به طرح طراحی خود اضافه کنید ، اشیاء مختلفی را در اتاقی قرار می دهید که به نوعی منجر به نقطه کانونی شما شود. این می تواند تعادل را در اتاقی که می خواهید طراحی کنید از بین ببرد. با این حال ، اگر بر روی دیواری الگویی دارید که بر اساس الگوی آن ، چشم را به سمت کانون منتقل می کند ، تعادل را در اتاق خود پیاده نمی کنید. این الگو اساساً همان کارهایی را انجام می داد که قرار دادن اجسام بدون پرتاب تعادل در اتاق می توانست داشته باشد.

بافت ها و الگوها بسیار مؤثر هستند. آنها در اتاق اختلافات ظریف ایجاد می کنند که علاقه زیادی به آن می بخشد. آنها به سرعت عناصر زیادی را اضافه می كنند كه مغز شما مجبور است از آن استفاده كند و این باعث می شود كه كنجكاو و فریبنده شویم. بالش ، فرشها و سایر عناصر مانند کاغذ دیواری و دکور را نگاه کنید.

بافت و الگوهای متفاوت یک ضرورت است-تیک فرم

۵٫ همه چیز را با هارمونی همراه کنید

اگر همه به یکباره به همه چیز فکر کنید ، همه این موارد می تواند واقعاً گیج کننده باشد. این جایی است که هماهنگی به وجود می آید. شما می دانید وقتی در یک اتاق قدم می زنید و به خود می گویید “واو ، واقعاً خوب است.” این تأثیر همان هارمونی است. هارمونی این است که همه چیز با هم خوب است. هارمونی در اصل مجموعه ای از سایر عناصر طراحی است. اگر اشتباه کردید که عناصر طراحی شما کار نمی کنند ، فقط از اتاق بیرون بروید ، به داخل اتاق بروید و از خود بپرسید که آیا همه چیز با هم خوب کار می کند یا خیر. اگر این کار را انجام دهد ، شما عناصر بسیاری را در یک طراحی خوب گنجانیده اید. اگر فکر می کنید با هم خوب کار نمی کند ، باید عناصر طراحی خود را مجدداً مورد تجدید نظر قرار دهید و مجدداً ارزیابی مجدد کنید تا اینکه حس خوبی پیدا کنید که همه چیز به خوبی پیش می رود.

طراحی می تواند یک فرایند دشوار و پیچیده باشد. طراحی صنعتی ، طراحی دریایی ، طراحی خانه ، طراحی مدرن شهری و طراحی اواسط قرن فقط چند نوع از سبک های طراحی داخلی مسکونی در خارج از کشور است. با داشتن انواع مختلف و روش های مختلف برای طراحی داخلی ، می تواند بسیار گیج کننده باشد. این نکات به شما کمک می کند تا طراحی خود را ساده تر کنید تا به آن مقصدی برسید که همیشه در آرزویش بوده اید.

همه چیز را با هارمونی همراه کنید- تیک فرم

2 نظرات “۵ نکته برای ساده سازی طراحی داخلی”

  1. عالی بود مطالبتون

    1. با سلام و درود
      خواهش میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *Back to Top